SmartSuppLiveChat

Odświeżanie lakieru

Podstawowa usługa odświeżania powłoki lakierniczej. Polega na ręcznym, jedno etapowym spolerowaniu karoserii za pomocą środka Ultimate Compound firmy Meguiars. Usługa polecana dla zmatowiałych lakierów, bez głębszych zarysowań.

Polerowanie lakieru

Karoseria auta poddawana jest procesowi polerowania, który polega na usunięciu warstwy utlenionej, zmatowiałej lakieru. Usługa sprawi, że lakier odzyska blask i dawny kolor, dodatkowo zostaną usunięte drobne rysy.

Pełna korekta lakieru

Powłoka lakiernicza poddawana jest kilku stopniowemu polerowaniu. W trakcie procesu usuwana jest warstwa utleniona lakieru, liczne rysy, przebarwienia czy wady lakiernicze. Po usłudze pojazd odzyska dawny blask, a kolor będzie głęboki i intensywny.

Usługę wykonujemy z zachowaniem dużej ostrożności – systematycznie mierząc grubość lakieru profesjonalnym miernikiem detailerskim PD8.

Co daje polerowanie lakieru?

Usunięcie rys, utlenień i zmatowień powłoki

Oryginalny blask i głębię koloru

Gładką, śliską a przez to mniej brudzącą się powierzchnię

Czego możesz oczekiwać w BlueBear?

Szczerej i fachowej opinii odnośnie stanu powłoki lakierniczej

Propozycji korekty adekwatnej do oczekiwań i stanu lakieru

Zobacz naszą ofertę korekty lakieru lub nie trać czasu i ZADZWOŃ wyjaśnimy co i jak!


Usiany eksploatacyjnymi zarysowaniami lakier, w trakcie lat stracił swój blask. Auto, które oryginalnie miało piękny perłowy kolor, wygląda teraz jak po burzy piaskowej. Szczotki myjni automatycznych, czy zbyt gorliwi pracownicy myjni ręcznych, odcisnęli swoje piętno na lakierze. Wisienkę na tym gorzkim torcie stanowią wżery po ptasich odchodach i głębsze zarysowania parkingowe.


W większości przypadków, powłokę lakierniczą można doprowadzić do zadowalającego stanu, ale czy polerowanie lakieru jest receptą na „wszelkie zło”? Niestety nie. Nie nastawiaj się więc na to że wszystkie zarysowania znikną. Ze względu na ograniczoną grubość lakieru, czasami nie jest wręcz zalecane, usuwać ich do końca. Samo spłycenie rysy i fazowanie jej brzegów, skutkuje bowiem bardzo dobrym efektem wizualnym – światło inaczej załamuje się na krawędziach i rysa jest znacznie mniej widoczna.

Cennik polerowania lakieru

Cena od

Odświeżanie lakieru

500zł

Polerowanie lakieru

900zł

Pełna korekta lakieru

1900zł

Renowacja lakieru – korekta powłoki lakierniczej

Polerowanie lakieru, a w zasadzie zgodnie z nomenklaturą, korekta lakieru, to proces restauracji zniszczonego lakieru, do stanu najbliższego oryginałowi. Renowacja lakieru polega na mechanicznym lub ręcznym usunięciu zmatowień, rys i utlenionego lakieru z powierzchni karoserii. Proces renowacji lakieru, w zależności od jego stanu, może trwać od jednego do pięciu dni i usuwać od 3 do 10 μm klaru.Usuwanie głębokich rys z lakieru

Głębokie zarysowania, które niewrażliwe są na standardowe zabiegi polerskie, można usunąć szlifując powierzchnię papierem wodnym. Jest to ostateczność jeśli chodzi o korektę – ilość usuwanego w ten sposób lakieru wahać się może od kilkunastu do kilkudziesięciu μm i w znaczący sposób obniża wytrzymałość lakieru. Tak zmatowiona powierzchnia, podlega w dalszej fazie obróbce polerskiej.

Jak zabezpieczyć lakier po korekcie lakierniczej?

Sprawdź nasz cennik lub umów wizytę!

Polecane

  • Bezpieczne mycie samochodu +

    Najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa mycia dla zachowania idealnej kondycji lakieru. Bezpieczne mycie samochodu to najlepszy wybór dla lakierów zabezpieczonych Czytaj więcej...
  • Mycie detailingowe +

    Najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa mycia dla zachowania idealnej kondycji lakieru. Mycie detailingowe to wieloetapowy proces oczyszczania karoserii, chroniący lakier Czytaj więcej...
  • 1