Co daje polerowanie lakieru?
Usunięcie rys, utlenień i zmatowień powłoki
Oryginalny blask i głębię koloru
Gładką, śliską a przez to mniej brudzącą się powierzchnię
Czego możesz oczekiwać w BlueBear?
Szczerej i fachowej opinii odnośnie stanu powłoki lakierniczej
Propozycji korekty adekwatnej do oczekiwań i stanu lakieru
Zobacz naszą ofertę korekty lakieru lub nie trać czasu i ZADZWOŃ wyjaśnimy co i jak!
Usiany eksploatacyjnymi zarysowaniami lakier, w trakcie lat stracił swój blask. Auto, które oryginalnie miało piękny perłowy kolor, wygląda teraz jak po burzy piaskowej. Szczotki myjni automatycznych, czy zbyt gorliwi pracownicy myjni ręcznych, odcisnęli swoje piętno na lakierze. Wisienkę na tym gorzkim torcie stanowią wżery po ptasich odchodach i głębsze zarysowania parkingowe.
W większości przypadków, powłokę lakierniczą można doprowadzić do zadowalającego stanu, ale czy polerowanie lakieru jest receptą na „wszelkie zło”? Niestety nie. Nie nastawiaj się więc na to że wszystkie zarysowania znikną. Ze względu na ograniczoną grubość lakieru, czasami nie jest wręcz zalecane usuwać ich do końca. Samo spłycenie rysy i fazowanie jej brzegów, skutkuje bowiem bardzo dobrym efektem wizualnym – światło inaczej załamuje się na krawędziach i rysa jest znacznie mniej widoczna. Decyzję czy przeprowadzić pełne usuwanie rys z lakieru, czy też pośrednią korektę najlepiej przeprowadzić na zasadzie chłodnej logiki - jakie jest prawodopobieństwo kolejnych uszkodzeń, czy auto jest użytkowe czy to dopieszczony show car? I tak dobrać zalecaną wersję korekty lakieru.
Cennik polerowania lakieru * |
Cena od |
---|---|
500zł | |
900zł | |
1900zł |
*Więcej informacji uzyskasz klikając na nazwę pakietu.
Renowacja lakieru – korekta powłoki lakierniczej
Polerowanie lakieru, a w zasadzie zgodnie z nomenklaturą, korekta lakieru, to proces restauracji zniszczonego lakieru, do stanu najbliższego oryginałowi. Renowacja lakieru polega na mechanicznym lub ręcznym usunięciu zmatowień, rys i utlenionego klaru z powierzchni karoserii. Proces renowacji lakieru, w zależności od jego stanu, może trwać od jednego do siedmiu dni i usuwać od 3 do kilkudziesięciu μm klaru. W optymalnym przypadku pełnej korekty, lakier zostanie uszczuplony o około 3-5μm.
Usuwanie rys z lakieru
Głębokie zarysowania, które niewrażliwe są na standardowe zabiegi polerskie, można usunąć szlifując powierzchnię papierem wodnym. Jest to ostateczność jeśli chodzi o korektę – ilość usuwanego w ten sposób lakieru wahać się może od kilkunastu do kilkudziesięciu μm i w znaczący sposób obniża wytrzymałość lakieru. Niemniej często usuwanie rys z lakieru możliwe jest właśnie dzięki takiej głębokiej ingerencji. Tak zmatowiona powierzchnia, podlega w dalszej fazie obróbce polerskiej.
Zabezpieczenie lakieru po polerce
Standardowo lakier po renowacji zabezpieczany jest powłoką ochronną. Jeśli chcesz wiedzieć jakie inne opcje konserwacji lakieru oferujemy, sprawdź nasze powłoki ochronne.