Odświeżanie lakieru

Podstawowa usługa odświeżania powłoki lakierniczej, polecana dla lekko zmatowionych lakierów, bez głębszych zarysowań.
Odświeżanie lakieru polega na jedno etapowym polerowaniu powłoki lakierniczej. Podczas korekty usuwane są lekkie zmatowienia, delikatne ryski oraz tzw hologramy. Po odświeżeniu lakier zabezpieczany jest podstawową powłoką ochronną - twardym woskiem. Ze względu na małą głębokość korekty lakieru, renowację można przeprowadzać stosunkowo często. Niska cena usługi, atrakcyjna jest zwłaszcza w przypadku przygotowania auta do sprzedaży - jednocześnie znacznie podnosząc wartość samochodu.
 • Ilość etapów korekty: I
 • Stopień korekty do: 50%
 • Głębokość korekty: 1-2μm
 • Czas realizacji: 6-8h
 • Efekt: 2/5

Polerowanie lakieru

Optymalna wersja korekty lakieru, polecana dla mocno zmatowionych lakierów, z średniej głębokości zarysowaniami lakieru lub drobnymi wadami lakierniczymi.
Polerowanie lakieru to skomplikowany proces renowacji powłoki lakierniczej. W skład usługi wchodzi profesjonalne przygotowanie lakieru, 3 etapowa korekta lakieru wraz z usuwanie rys z lakieru. Następnie karoseria zabezpieczana jest twardym woskiem z dużą zawartością carnauby lub powłoką kwarcową Sonax Nano Lack Protect.
W trakcie renowacji lakieru usuwana jest utleniona, matowa warstwa lakieru, hologramy czy średniej głębokości zarysowania np. tzw. parkingowe.
Polerka lakieru na bazie trzy etapowej korekty, zapewnia najlepszy stosunek jakości do ceny. Lakier poddany korekcie, odzyskuje dawny blask i oryginalny kolor, a zmatowiałe, niewidoczne do tej pory ziarno, pięknie lśni w słońcu.
 • Ilość etapów korekty: III
 • Stopień korekty do: 90%
 • Głębokość korekty: 3-5μm
 • Czas realizacji: 2-3dni
 • Efekt: 4/5

Pełna korekta lakieru

Pełna, głęboka korekta lakieru, dedykowana dla bardzo mocno zniszczonych lakierów lub z dużymi wadami lakierniczymi, a także dla tzw. show car'ów'
Po wstępnym przygotowaniu karoserii, lakier jest poddawany matowieniu za pomocą papierów wodnych, a następnie wykonywana jest renowacja lakieru oparta na trzy etapowej korekcie polerskiej. W trakcie procesu poza zmatowieniami i głębokimi rysami istnieje możliwość usunięcia morki tzw. "skórki pomarańczy", czy innych wad lakierniczych.
Pełna korekta lakieru jest szczytem usług detailerskich, po polerce lakier odzyska dawny blask, a kolor będzie głęboki i intensywny. Powierzchnia lakieru po korekcie zabezpieczana jest powłoką Sonax Nano Lack Protect.

Usługę wykonujemy z zachowaniem dużej ostrożności – systematycznie mierząc grubość lakieru profesjonalnym miernikiem detailerskim PD8.
 • Ilość etapów korekty: IV
 • Stopień korekty do: 95%
 • Głębokość korekty od: 10μm
 • Czas realizacji: 3-7dni
 • Efekt: 5/5

Co daje polerowanie lakieru?

Usunięcie rys, utlenień i zmatowień powłoki

Oryginalny blask i głębię koloru

Gładką, śliską a przez to mniej brudzącą się powierzchnię

Czego możesz oczekiwać w BlueBear?

Szczerej i fachowej opinii odnośnie stanu powłoki lakierniczej

Propozycji korekty adekwatnej do oczekiwań i stanu lakieru

Zobacz naszą ofertę korekty lakieru lub nie trać czasu i ZADZWOŃ wyjaśnimy co i jak!


Usiany eksploatacyjnymi zarysowaniami lakier, w trakcie lat stracił swój blask. Auto, które oryginalnie miało piękny perłowy kolor, wygląda teraz jak po burzy piaskowej. Szczotki myjni automatycznych, czy zbyt gorliwi pracownicy myjni ręcznych, odcisnęli swoje piętno na lakierze. Wisienkę na tym gorzkim torcie stanowią wżery po ptasich odchodach i głębsze zarysowania parkingowe.


W większości przypadków, powłokę lakierniczą można doprowadzić do zadowalającego stanu, ale czy polerowanie lakieru jest receptą na „wszelkie zło”? Niestety nie. Nie nastawiaj się więc na to że wszystkie zarysowania znikną. Ze względu na ograniczoną grubość lakieru, czasami nie jest wręcz zalecane usuwać ich do końca. Samo spłycenie rysy i fazowanie jej brzegów, skutkuje bowiem bardzo dobrym efektem wizualnym – światło inaczej załamuje się na krawędziach i rysa jest znacznie mniej widoczna. Decyzję czy przeprowadzić pełne usuwanie rys z lakieru, czy też pośrednią korektę najlepiej przeprowadzić na zasadzie chłodnej logiki - jakie jest prawodopobieństwo kolejnych uszkodzeń, czy auto jest użytkowe czy to dopieszczony show car? I tak dobrać zalecaną wersję korekty lakieru.

Cennik polerowania lakieru *

Cena od

Odświeżanie lakieru

500zł

Polerowanie lakieru

900zł

Pełna korekta lakieru

1900zł

*Więcej informacji uzyskasz klikając na nazwę pakietu.


Renowacja lakieru – korekta powłoki lakierniczej

Polerowanie lakieru, a w zasadzie zgodnie z nomenklaturą, korekta lakieru, to proces restauracji zniszczonego lakieru, do stanu najbliższego oryginałowi. Renowacja lakieru polega na mechanicznym lub ręcznym usunięciu zmatowień, rys i utlenionego klaru z powierzchni karoserii. Proces renowacji lakieru, w zależności od jego stanu, może trwać od jednego do siedmiu dni i usuwać od 3 do kilkudziesięciu μm klaru. W optymalnym przypadku pełnej korekty, lakier zostanie uszczuplony o około 3-5μm.Usuwanie rys z lakieru

Głębokie zarysowania, które niewrażliwe są na standardowe zabiegi polerskie, można usunąć szlifując powierzchnię papierem wodnym. Jest to ostateczność jeśli chodzi o korektę – ilość usuwanego w ten sposób lakieru wahać się może od kilkunastu do kilkudziesięciu μm i w znaczący sposób obniża wytrzymałość lakieru. Niemniej często usuwanie rys z lakieru możliwe jest właśnie dzięki takiej głębokiej ingerencji. Tak zmatowiona powierzchnia, podlega w dalszej fazie obróbce polerskiej.

Zabezpieczenie lakieru po polerce

Standardowo lakier po renowacji zabezpieczany jest powłoką ochronną. Jeśli chcesz wiedzieć jakie inne opcje konserwacji lakieru oferujemy, sprawdź nasze powłoki ochronne.

Szukasz innych wariantów? Sprawdź nasz cennik lub zadzwoń!

Polecane

 • Bezpieczne mycie samochodu +

  Najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa mycia dla zachowania idealnej kondycji lakieru. Bezpieczne mycie samochodu to najlepszy wybór dla lakierów zabezpieczonych Czytaj więcej...
 • Mycie detailingowe +

  Najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa mycia dla zachowania idealnej kondycji lakieru. Mycie detailingowe to wieloetapowy proces oczyszczania karoserii, chroniący lakier Czytaj więcej...
 • 1